KONST / Oljemålningar / Oljemålning 11796545
*
nr 1179 6545
Osvald Rasmussen
(1885-1972), Danmark
Oljemålning, Interiör. Olja på duk, 27x34 cm
Osvald Rasmussen, Dansk bildkonstnär född 1885, död 1972.
Utrop:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 april 2018
kl 18:05:43
- Konstnär/Designer
Osvald Rasmussen
Osvald Rasmussen, Dansk bildkonstnär född 1885, död 1972.
Läs mer om Osvald Rasmussen
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: danmark dansk dansk design danska danskt europa interiör norden olja olja på duk oljemålning osvald rasmussen skandinavien skandinavisk
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 18:53
-
4021 Bricka
Bemålad, 1800-tal, 60x46 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 20:11
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 19:11
-
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:49
*
Osvald Rasmussen
Osvald Rasmussen, Dansk bildkonstnär född 1885, död 1972.
Läs mer om Osvald Rasmussen
nr 1179 6545
Osvald Rasmussen
(1885-1972), Danmark
Oljemålning, Interiör. Olja på duk, 27x34 cm
Osvald Rasmussen, Dansk bildkonstnär född 1885, död 1972.
Utrop: | 400 kr |
---|---|
Sista tid för bud online: |
måndag 23 april 2018 |
- Konstnär/Designer
Osvald Rasmussen
Osvald Rasmussen, Dansk bildkonstnär född 1885, död 1972.Läs mer om Osvald Rasmussen
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: danmark dansk dansk design danska danskt europa interiör norden olja olja på duk oljemålning osvald rasmussen skandinavien skandinavisk
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 18:53 -
4021 Bricka
Bemålad, 1800-tal, 60x46 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 20:11
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 19:55 -
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 19:11 -
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:49