Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / OljemÃ¥lningar / OljemÃ¥lning 11796545



*

nr 1179 6545


Osvald Rasmussen

(1885-1972), Danmark


Oljemålning, Interiör. Olja på duk, 27x34 cm


Osvald Rasmussen, Dansk bildkonstnär född 1885, död 1972.

Utrop:

400 kr

Sista tid för bud online:

måndag 23 april 2018
kl 18:05:43



  • Konstnär/Designer

Osvald Rasmussen

Osvald Rasmussen, Dansk bildkonstnär född 1885, död 1972.

Läs mer om Osvald Rasmussen
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: danmark dansk dansk design danska danskt europa interiör norden olja olja på duk oljemålning osvald rasmussen skandinavien skandinavisk
  • 8052 Olja / collage
    Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:12
  • 8285 OljemÃ¥lning
    Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:51
  • 8077 OljemÃ¥lning
    Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:20
  • 8076 OljemÃ¥lning
    Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:22
  • 8363 OljemÃ¥lning
    Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:42
  • 8083 OljemÃ¥lning
    Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Skånegård. Sign..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 18:12




Ladda ner broschyr