KONST / Oljemålningar / Oljemålning 11796545
*
nr 1179 6545
Osvald Rasmussen
(1885-1972), Danmark
Oljemålning, Interiör. Olja på duk, 27x34 cm
Osvald Rasmussen, Dansk bildkonstnär född 1885, död 1972.
Utrop:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 april 2018
kl 18:05:43
- Konstnär/Designer
Osvald Rasmussen
Osvald Rasmussen, Dansk bildkonstnär född 1885, död 1972.
Läs mer om Osvald Rasmussen
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: danmark dansk dansk design danska danskt europa interiör norden olja olja på duk oljemålning osvald rasmussen skandinavien skandinavisk
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8153 Oljemålning
Ann-Christine Jensman, Signerad, torgscen. Olja på..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:33
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:42
*
Osvald Rasmussen
Osvald Rasmussen, Dansk bildkonstnär född 1885, död 1972.
Läs mer om Osvald Rasmussen
nr 1179 6545
Osvald Rasmussen
(1885-1972), Danmark
Oljemålning, Interiör. Olja på duk, 27x34 cm
Osvald Rasmussen, Dansk bildkonstnär född 1885, död 1972.
| Utrop: | 400 kr |
|---|---|
| Sista tid för bud online: |
måndag 23 april 2018 |
- Konstnär/Designer
Osvald Rasmussen
Osvald Rasmussen, Dansk bildkonstnär född 1885, död 1972.Läs mer om Osvald Rasmussen
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: danmark dansk dansk design danska danskt europa interiör norden olja olja på duk oljemålning osvald rasmussen skandinavien skandinavisk
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8153 Oljemålning
Ann-Christine Jensman, Signerad, torgscen. Olja på..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:33
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20 -
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:42



